Jeździsz po Warszawie lub Wrocławiu? Od poniedziałku szykuj się na korki!
Kopiuj tekst

Jeździsz po Warszawie lub Wrocławiu? Od poniedziałku szykuj się na korki!

Ferie odkorkowały miasta! Kierowcy podróżujący po stolicy w godzinach porannego szczytu spędzają w swoich autach średnio o 1/4 czasu mniej niż zwykle. Wrocławianie największą ulgę odczuli za to podczas popołudniowych podróży, oszczędzając na nich blisko 1/5 czasu. To jednak już ostatnie dni wolności od korków. Wraz z końcem ferii sytuacja na drogach pogorszy się.

Według danych NaviExpert, dzięki feriom warszawiacy mniej czasu w korkach tracą nie tylko rano, ale także podczas popołudniowego szczytu – blisko o 17 procent. Kierowcy podróżujący po Wrocławiu w szczycie porannym są natomiast w stanie zaoszczędzić około 12 procent czasu. Jak podkreślają eksperci z NaviExpert, podane liczby to średnia. To, ile procentowo oszczędzamy, zależy od konkretnej trasy.
Jak jednak przypomina dostawca nawigacji, od początku przyszłego tygodnia trzeba liczyć się z pogorszeniem sytuacji na drogach.

 Możemy się spodziewać, że kiedy na ulice wrócą samochody, których nie było podczas ferii, miasta znów zwolnią, a czasy przejazdów po nich się wydłużą i to bardziej niż miało to miejsce przed okresem zimowych urlopów.

– mówi Katarzyna Przybylska z NaviExpert.

I dodaje:

Najtrudniejsze są zawsze pierwsze dni, kiedy kierowcy na nowo przyzwyczajają się do wzmożonego ruchu. Warto to uwzględnić, by tuż po powrocie z urlopu nowego tygodnia od razu nie zaczynać od spóźnień.

Jak podkreślają autorzy raportu, wiele zależy od pogody, bo i ta jest w stanie płatać figle oraz jeszcze bardziej utrudnić powrót do pourlopowej rzeczywistości. Wszelkie opady – czy to śniegu, czy deszczu – od razu, w wyraźny sposób wpływają na spowolnienie ruchu na drogach. A prognozy zapowiadają pogorszenie warunków atmosferycznych.
Metoda badania:
Eksperci z firmy NaviExpert przeanalizowali średnie czasy przejazdów po wybranych trasach w Warszawie i we Wrocławiu w dniach roboczych tygodnia poprzedzającego ferie i w ich pierwszym tygodniu. Anonimowe dane pochodzą od społeczności użytkowników aplikacji NaviExpert, Rysiek oraz z profesjonalnego monitoringu floty i są wykorzystywane w nawigacji NaviExpert do układania tras omijających zakorkowane odcinki dróg. 
Powiązane artykuły
Przekraczasz prędkość przy szkole? Dostaniesz upomnienie… od dziecka!

Początek września to powrót do szkół i wzmożonego ruchu w ich okolicy. Aby poprawić bezpieczeństwo dzieci na drogach w pobliżu 14 tysięcy placówek, PZU wspólnie z dostawcą nawigacji NaviExpert, przygotowały specjalną wersję aplikacji, która upomni głosem dziecka kierowców jadących za szybko.
Koniec wakacji - do miast wracają korki

To, że wraz z końcem wakacji korki wrócą na ulice największych miast to pewne jak w banku. Prognozy, dotyczące tego, co nas czeka w najbliższym czasie na drogach przygotowała firma Telematics Technologies, dostawca popularnej nawigacji NaviExpert.
Telematics Technologies sp. z o.o. przejmuje spółkę NaviExpert

Telematics Technologies - to nazwa spółki, pod którą od połowy grudnia funkcjonuje producent popularnej wśród kierowców nawigacji NaviExpert. Zmiana związana jest przeprowadzonym niedawno procesem rekapitalizacji oraz dynamicznym rozwojem nowych obszarów działalności firmy na rynku ubezpieczeniowym oraz flot samochodowych.
Użytkownik wie lepiej – czyli NaviExpert 11.0 z trasami alternatywnymi LIVE

- Co to za pomysł? Lepiej pojadę po swojemu – wielu kierowców wciąż w taki sposób reaguje na wskazania nawigacji samochodowej, która rekomendując trasy w oparciu o aktualne informacje drogowe, czasami sugeruje nieoczywiste dla użytkowników objazdy. Dostępna od dziś dla wszystkich użytkowników wersja aplikacji NaviExpert na urządzenia z Androidem prezentuje w trakcie nawigowania alternatywne trasy z informacjami o różnicy czasu, dystansu oraz kosztu dojazdu do celu w zależności od wykonania danego manewru. Decyzja, którą drogę wybrać, należy do użytkownika.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.