Telematics Technologies sp. z o.o. przejmuje spółkę NaviExpert

Telematics Technologies sp. z o.o. przejmuje spółkę NaviExpert

Opublikowany

Telematics Technologies - to nazwa spółki, pod którą od połowy grudnia funkcjonuje producent popularnej wśród kierowców nawigacji NaviExpert. Zmiana związana jest przeprowadzonym niedawno procesem rekapitalizacji oraz dynamicznym rozwojem nowych obszarów działalności firmy na rynku ubezpieczeniowym oraz flot samochodowych.

Odejście od dotychczasowej nazwy firmy NaviExpert to wynik połączenia poznańskiej spółki NaviExpert sp. z o.o. ze spółką Telematics Technologies sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Spółka Telematics Technologies powstała na potrzeby sfinalizowanego pod koniec września procesu rekapitalizacji spółki NaviExpert, przeprowadzonej przez większościowego udziałowca firmy: Fundusz MCI Tech.Ventures wraz z funduszem współzarządzanym przez Credit Value Investments (CVI). Prezesem nowo powstałej spółki został Adam Bąkowski, dotychczasowy prezes NaviExpert.

Jak tłumaczy Bąkowski: - Nawigacja NaviExpert to wciąż nasz flagowy produkt, który jest obecny w ofertach wszystkich operatorów sieci komórkowych w modelu white label. Od kilku lat rozwijamy jednak z sukcesem kolejne projekty, tak w obszarach ubezpieczeń (polisy oparte o styl jazdy kierowcy w ofercie należącego do grupy PZU LINK4), jak i telematyki i systemów do zarządzania flotą dla firm (NaviExpert Telematics). Nasze portfolio  zasilają także usługi skierowane do klientów indywidualnych: ostrzegacz i wideorejestrator Rysiek, a także wyszukiwarka parkingów FindPark. Bąkowski dodaje: - Projekty, w które się angażujemy to znacznie więcej niż nawigacja, a dotychczasowa nazwa firmy kojarzyła się głównie z nią. Jako, że nie jesteśmy już firmą jednego produktu i działamy znacznie szerzej – stąd także decyzja o kontynuacji działalności naszej organizacji pod nowym szyldem.

Zgodnie z Kodeksem spółek handlowych spółka Telematics Technologies wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki spółki NaviExpert sp. z o.o.
Adam Bąkowski - prezes Telematics Technologies Sp. z o.o.

Adam Bąkowski - prezes Telematics Technologies Sp. z o.o.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Użytkownik wie lepiej – czyli NaviExpert 11.0 z trasami alternatywnymi LIVE

temu

- Co to za pomysł? Lepiej pojadę po swojemu – wielu kierowców wciąż w taki sposób reaguje na wskazania nawigacji samochodowej, która rekomendując trasy w oparciu o aktualne informacje drogowe, czasami sugeruje nieoczywiste dla użytkowników objazdy. Dostępna od dziś dla wszystkich użytkowników wersja aplikacji NaviExpert na urządzenia z Androidem prezentuje w trakcie nawigowania alternatywne trasy z informacjami o różnicy czasu, dystansu oraz kosztu dojazdu do celu w zależności od wykonania danego manewru. Decyzja, którą drogę wybrać, należy do użytkownika.
Czarny Piątek z NaviExpert – roczne abonamenty dostępne 50% taniej

temu

Największa promocja w roku wystartuje już w najbliższy piątek i potrwa tylko 24 godziny.
Wielkie hamowanie - szykuj się na korki!

temu

Wraz z końcem wakacji, czeka nas koniec laby na drogach. Kierowcy w największych miastach będą zmuszeni odstać swoje w korkach. Ile czasu więcej niż zwykle spędzą w swoich autach? To zależy od specyfiki miasta i konkretnych tras. Są i takie, których pokonanie w godzinach szczytu od początku przyszłego tygodnia może zajmować nawet 60% czasu więcej niż zwykle.
5 powodów, dla których nie należy bać się polis komunikacyjnych opartych o styl jazdy kierowców

temu

Big Brother! Będą nas śledzić, będą przekazywać informacje policji, będziemy teraz dostawać mandaty za nieprzepisową jazdę. ~. To komentarze kierowców, które można przeczytać pod artykułami przedstawiającymi pierwsze polisy komunikacyjne oparte o styl jazdy kierowców. A

Bez tego żaden ubezpieczyciel nie zrobi dobrej polisy opartej o styl jazdy kierowcy

Polisy oparte o styl jazdy kierowców stają się coraz bardziej popularne na rynku ubezpieczeniowym. By jednak działały jak powinny, niezbędne są dane o obowiązujących ograniczeniach prędkości na drogach w całej Polsce. Dane te bardzo szybko się zmieniają i informacje o nich są bardzo rozproszone. Zebranie ich w jednym miejscu to duże wyzwanie. Jak sobie z tym radzi Telematics Technologies, dostawca rozwiązania technologicznego dla LINK4?