Telematics Technologies sp. z o.o. przejmuje spółkę NaviExpert

Telematics Technologies sp. z o.o. przejmuje spółkę NaviExpert

Telematics Technologies - to nazwa spółki, pod którą od połowy grudnia funkcjonuje producent popularnej wśród kierowców nawigacji NaviExpert. Zmiana związana jest przeprowadzonym niedawno procesem rekapitalizacji oraz dynamicznym rozwojem nowych obszarów działalności firmy na rynku ubezpieczeniowym oraz flot samochodowych.

Odejście od dotychczasowej nazwy firmy NaviExpert to wynik połączenia poznańskiej spółki NaviExpert sp. z o.o. ze spółką Telematics Technologies sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Spółka Telematics Technologies powstała na potrzeby sfinalizowanego pod koniec września procesu rekapitalizacji spółki NaviExpert, przeprowadzonej przez większościowego udziałowca firmy: Fundusz MCI Tech.Ventures wraz z funduszem współzarządzanym przez Credit Value Investments (CVI). Prezesem nowo powstałej spółki został Adam Bąkowski, dotychczasowy prezes NaviExpert.

Jak tłumaczy Bąkowski: - Nawigacja NaviExpert to wciąż nasz flagowy produkt, który jest obecny w ofertach wszystkich operatorów sieci komórkowych w modelu white label. Od kilku lat rozwijamy jednak z sukcesem kolejne projekty, tak w obszarach ubezpieczeń (polisy oparte o styl jazdy kierowcy w ofercie należącego do grupy PZU LINK4), jak i telematyki i systemów do zarządzania flotą dla firm (NaviExpert Telematics). Nasze portfolio  zasilają także usługi skierowane do klientów indywidualnych: ostrzegacz i wideorejestrator Rysiek, a także wyszukiwarka parkingów FindPark. Bąkowski dodaje: - Projekty, w które się angażujemy to znacznie więcej niż nawigacja, a dotychczasowa nazwa firmy kojarzyła się głównie z nią. Jako, że nie jesteśmy już firmą jednego produktu i działamy znacznie szerzej – stąd także decyzja o kontynuacji działalności naszej organizacji pod nowym szyldem.

Zgodnie z Kodeksem spółek handlowych spółka Telematics Technologies wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki spółki NaviExpert sp. z o.o.
Adam Bąkowski - prezes Telematics Technologies Sp. z o.o.

Adam Bąkowski - prezes Telematics Technologies Sp. z o.o.

Powiązane artykuły
Przekraczasz prędkość przy szkole? Dostaniesz upomnienie… od dziecka!

Początek września to powrót do szkół i wzmożonego ruchu w ich okolicy. Aby poprawić bezpieczeństwo dzieci na drogach w pobliżu 14 tysięcy placówek, PZU wspólnie z dostawcą nawigacji NaviExpert, przygotowały specjalną wersję aplikacji, która upomni głosem dziecka kierowców jadących za szybko.
Koniec wakacji - do miast wracają korki

To, że wraz z końcem wakacji korki wrócą na ulice największych miast to pewne jak w banku. Prognozy, dotyczące tego, co nas czeka w najbliższym czasie na drogach przygotowała firma Telematics Technologies, dostawca popularnej nawigacji NaviExpert.
Użytkownik wie lepiej – czyli NaviExpert 11.0 z trasami alternatywnymi LIVE

- Co to za pomysł? Lepiej pojadę po swojemu – wielu kierowców wciąż w taki sposób reaguje na wskazania nawigacji samochodowej, która rekomendując trasy w oparciu o aktualne informacje drogowe, czasami sugeruje nieoczywiste dla użytkowników objazdy. Dostępna od dziś dla wszystkich użytkowników wersja aplikacji NaviExpert na urządzenia z Androidem prezentuje w trakcie nawigowania alternatywne trasy z informacjami o różnicy czasu, dystansu oraz kosztu dojazdu do celu w zależności od wykonania danego manewru. Decyzja, którą drogę wybrać, należy do użytkownika.
Czarny Piątek z NaviExpert – roczne abonamenty dostępne 50% taniej

Największa promocja w roku wystartuje już w najbliższy piątek i potrwa tylko 24 godziny.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.