Przekraczasz prędkość przy szkole? Dostaniesz upomnienie… od dziecka!
Przekraczasz prędkość przy szkole? Dostaniesz upomnienie… od dziecka!

Przekraczasz prędkość przy szkole? Dostaniesz upomnienie… od dziecka!

Początek września to powrót do szkół i wzmożonego ruchu w ich okolicy. Aby poprawić bezpieczeństwo dzieci na drogach w pobliżu 14 tysięcy placówek, PZU wspólnie z dostawcą nawigacji NaviExpert, przygotowały specjalną wersję aplikacji, która upomni głosem dziecka kierowców jadących za szybko.

Akcja jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej prowadzonej przez PZU, której celem jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z ich udziałem. - W 2017 roku w Polsce w wypadkach ucierpiało 911 dzieci poruszających się pieszo po drogach. Naszą akcją chcemy przyczynić się do zmniejszenia tych strasznych statystyk – tłumaczy Dorota Macieja, członek Zarządu PZU Życie SA.

Do połowy miesiąca do 1,6 miliona uczniów klas 1-3 z 14 tys. szkół w Polsce trafią specjalne odblaski z migającą lampką. Kampania ma jednak na celu nie tylko edukowanie najmłodszych uczestników dróg, ale także dorosłych. W dotarciu do kierowców ma pomóc współpraca z dostawcą nawigacji NaviExpert.  – Okolice szkół w naszej nawigacji zostały oznaczone specjalnymi ikonami Niestraszków znanych z innych kampanii PZU. Jeśli kierowca zbliżając się do placówki będzie poruszał się z nadmierną prędkością, usłyszy wypowiadany głosem dziecka komunikat by zwolnić. Głos dziecka działa lepiej na wyobraźnię niż standardowy komunikat w nawigacji. Co więcej, użytkownicy aplikacji będą mieć możliwość zmiany komunikatu na własny… np. swojego dziecka. Każdy rodzic wie, że nic bardziej nie wpływa na jego emocje i zachowanie niż głos jego pociechy – mówi Adam Bąkowski, prezes Telematics Technologies, dostawcy nawigacji NaviExpert.

Akcja potrwa dwa miesiące. Aby nagrać własny komunikat, wystarczy wejść w menu aplikacji: Ustawienia> Dźwięk> Ostrzeżenia przy szkołach.

Nawigacja NaviExpert  z ostrzeżeniami przy szkołach jest dostępna do pobrania za darmo w sklepie Google Play. Każdy nowy użytkownik aplikacji ma możliwość skorzystania z darmowego, 14-dniowego testu nawigacji. Po tym czasie usługa wygasa i można wykupić płatny abonament.
naviexpert_fb_840x440px2.jpg
Powiązane artykuły
Koniec wakacji - do miast wracają korki

To, że wraz z końcem wakacji korki wrócą na ulice największych miast to pewne jak w banku. Prognozy, dotyczące tego, co nas czeka w najbliższym czasie na drogach przygotowała firma Telematics Technologies, dostawca popularnej nawigacji NaviExpert.
Telematics Technologies sp. z o.o. przejmuje spółkę NaviExpert

Telematics Technologies - to nazwa spółki, pod którą od połowy grudnia funkcjonuje producent popularnej wśród kierowców nawigacji NaviExpert. Zmiana związana jest przeprowadzonym niedawno procesem rekapitalizacji oraz dynamicznym rozwojem nowych obszarów działalności firmy na rynku ubezpieczeniowym oraz flot samochodowych.
Użytkownik wie lepiej – czyli NaviExpert 11.0 z trasami alternatywnymi LIVE

- Co to za pomysł? Lepiej pojadę po swojemu – wielu kierowców wciąż w taki sposób reaguje na wskazania nawigacji samochodowej, która rekomendując trasy w oparciu o aktualne informacje drogowe, czasami sugeruje nieoczywiste dla użytkowników objazdy. Dostępna od dziś dla wszystkich użytkowników wersja aplikacji NaviExpert na urządzenia z Androidem prezentuje w trakcie nawigowania alternatywne trasy z informacjami o różnicy czasu, dystansu oraz kosztu dojazdu do celu w zależności od wykonania danego manewru. Decyzja, którą drogę wybrać, należy do użytkownika.
Czarny Piątek z NaviExpert – roczne abonamenty dostępne 50% taniej

Największa promocja w roku wystartuje już w najbliższy piątek i potrwa tylko 24 godziny.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.