We Wszystkich Świętych utkniemy na wylotówkach. Kto ucierpi najbardziej?
We Wszystkich Świętych utkniemy na wylotówkach. Kto ucierpi najbardziej?

We Wszystkich Świętych utkniemy na wylotówkach. Kto ucierpi najbardziej?

1 listopada to czas, kiedy wiele osób wyjeżdża z miast, w których mieszka na co dzień i udaje się na groby bliskich. Jak zwykle na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu, częstszych niż zwykle kontroli drogowych, zmian organizacji ruchu oraz korków w okolicach cmentarzy. To jednak nie wszystko. Jak wynika z prognoz firmy Telematics Technologies, dostawcy nawigacji NaviExpert musimy liczyć się też z większymi niż zwykle utrudnieniami na wylotówkach z dużych miast. Jak źle będzie?

Z największymi utrudnieniami powinni liczyć się warszawiacy. Prognozy są poparte analizami danych z ubiegłego roku, które wykonał dostawca nawigacji NaviExpert. Wówczas to o 40% więcej czasu niż w „zwyczajny” dzień wolny (analizowana średnia z 3 niedziel poprzedzających 1 listopada w 2017 roku), spędzili w swoich autach kierowcy na drogach wyjazdowych z Warszawy w godzinach 8-12. Trochę lepiej było w Poznaniu, z którego wyjazd zajmował ponad 30% więcej czasu niż zwykle. Wyjazd z Krakowa i Gdańska wydłużył się z kolei o około 13%. Wiele wskazuje na to, że w tym roku będzie podobnie.
Jeśli jednak porównamy ubiegłoroczne, przedpołudniowe dane dotyczące ruchu z 1 listopada z tym, co znamy z dni roboczych na trasach wyjazdowych z dużych miast w godzinach popołudniowego szczytu– możemy nieco odetchnąć. Nic bowiem nie może równać się korkom, z jakimi kierowcy mają do czynienia na co dzień.  Reasumując: 1 listopada na wylotówkach przed południem wypada znacznie gorzej niż standardowy dzień wolny, ale korki i tak są mniejsze niż w dni robocze w popołudniowym szczycie.
Z większymi korkami niż zwykle w dni wolne od pracy będzie też trzeba liczyć się 1 listopada w godzinach popołudniowo-wieczornych podczas powrotów z cmentarzy.
- Utrudnienia na drogach 1 listopada, a także w dni poprzedzające Wszystkich Świętych, to norma. By pomóc kierowcom przetrwać ten czas, zachęcamy ich do skorzystania z naszej nawigacji, która na bieżąco analizuje informacje o sytuacji drogowej i pozwala omijać powstające korki, a także ostrzega o zdarzeniach na drodze takich jak kontrole drogowe czy fotoradary – mówi Katarzyna Przybylska z Telematics Technologies. I dodaje: - Poza tym, jak co roku we współpracy z lokalnymi służbami drogowymi i samorządami wprowadzamy do systemu dane dotyczące objazdów, zmian organizacji ruchu, tymczasowych parkingów oraz zamknięć ulic. W ubiegłym roku tymczasowe zmiany organizacji ruchu w okolicy cmentarzy wprowadziliśmy w 167 miastach! Podobnie będzie w tym roku.
Nie tylko nawigacja samochodowa może nam ułatwić życie. Osoby, które 1 listopada postanowią zamienić samochód na komunikację zbiorową również mogą odetchnąć z ulgą. Dzięki współpracy z JakDojade.pl, NaviExpert w trybie komunikacji miejskiej uwzględni wszelkie zmiany rozkładów jazdy związane z dniem Wszystkich Świętych, w tym dodatkowe linie kursujące na cmentarze.
Powiązane artykuły
Przekraczasz prędkość przy szkole? Dostaniesz upomnienie… od dziecka!

Początek września to powrót do szkół i wzmożonego ruchu w ich okolicy. Aby poprawić bezpieczeństwo dzieci na drogach w pobliżu 14 tysięcy placówek, PZU wspólnie z dostawcą nawigacji NaviExpert, przygotowały specjalną wersję aplikacji, która upomni głosem dziecka kierowców jadących za szybko.
Koniec wakacji - do miast wracają korki

To, że wraz z końcem wakacji korki wrócą na ulice największych miast to pewne jak w banku. Prognozy, dotyczące tego, co nas czeka w najbliższym czasie na drogach przygotowała firma Telematics Technologies, dostawca popularnej nawigacji NaviExpert.
Bez tego żaden ubezpieczyciel nie zrobi dobrej polisy opartej o styl jazdy kierowcy

Polisy oparte o styl jazdy kierowców stają się coraz bardziej popularne na rynku ubezpieczeniowym. By jednak działały jak powinny, niezbędne są dane o obowiązujących ograniczeniach prędkości na drogach w całej Polsce. Dane te bardzo szybko się zmieniają i informacje o nich są bardzo rozproszone. Zebranie ich w jednym miejscu to duże wyzwanie. Jak sobie z tym radzi Telematics Technologies, dostawca rozwiązania technologicznego dla LINK4?
Telematics Technologies sp. z o.o. przejmuje spółkę NaviExpert

Telematics Technologies - to nazwa spółki, pod którą od połowy grudnia funkcjonuje producent popularnej wśród kierowców nawigacji NaviExpert. Zmiana związana jest przeprowadzonym niedawno procesem rekapitalizacji oraz dynamicznym rozwojem nowych obszarów działalności firmy na rynku ubezpieczeniowym oraz flot samochodowych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.